Факультет технологічної і математичної освіти > Новини кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки > Кафедра теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки долучилася до ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: досвід та перспективи»

10 жовтня 2024 року колектив кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки факультету технологічної та математичної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі у складі Анатолія Брехунця, Василя Васенка, Юлії Великдан, Наталії Вересоцької, Віктора Герасимчука, Олексія Гончаренка, Наталії Кролівець, Ігора Савенка, Людмили Савенко, Оксани Пильтяй та Олега Хищенка долучили до проведення потужного науково-практичного заходу для української технологічної освітньої галузі – ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: досвід та перспективи». Розповідаємо про те, як це було.

Захід проводився провідними установами, закладами вищої освіти та організаціями нашої держави: Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Хмельницький національний університет, Всеукраїнська асоціація наукових та практичних працівників  технологічної освіти  за планом Міністерство освіти та науки України.

Лейтмотивом проведення заходу стало обговорення та визначення проблем подальшого статусу освітньої галузі «Технології», об’єднання зусиль фахівців означеного профілю для успішного вирішення тих викликів, які висунуті сьогоденням.

Доповіді на пленарному засіданні виголошувалися знаними вітчизняними вченими технологічної освітньої галузі з різних університетів, докторами наук, професорами І. Андрощук, Р. Горбатюком. Д. Кільдеровим, О. Коберником,  Є. Куликом, Л. Оршанським. М. Садовим, В. Стешенком, А. Терещуком, Г. Терещуком, С. Ткачуком. Зі своєю доповіддю «Реалізація потенціалу технологічного навчання у підходах STEM-освіти» виступив і завідувач нашої кафедри Василь Васенко, думки якого прозвучали у руслі загальних тенденцій та проблем галузі. Гострі питання, висвітлені доповідачами, знайшли належне обговорення та обґрунтовані пропозиції можливого подолання. Переважна їх більшість характерна для усіх закладів вищої освіти України, саме тому вони будуть доопрацьовані оргкомітетом та розміщені у матеріалах конференції, що дозволить згуртованіше та системніше забезпечувати їх вирішення у всій освітній галузі «Технології».

Продовженням зазначених подій став і наступний день – 11 жовтня 2024 року. Проводилася запланована Міністерством освіти і науки України Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: погляд у майбутнє». Її організаторами виступили: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. До її роботи зі своїм доробком долучилися здобувачі зі спеціальності 014 Середня освіта (Технології):

  • другого (магістерського) рівня вищої освіти:
  • Марина Країло з темою: Забезпечення формування ключових компетентностей учнів базової школи на уроках трудового навчання (науковий керівник: Василь Васенко);
  • Юрій Охріменко з темою: Формування креативного мислення у майбутніх учителів технологій для реалізації освітніх реформ (науковий керівник Юлія Великдан);
  • Teтянa Гaлyшкa з темою: Формування творчих умінь в учнів 5-6 класів на уроках технології з використанням онлайн-ресурсів (науковий керівник: Наталія Вересоцька);
  • Антон Кришевич з темою: Розвиток самостійної навчально-трудової діяльності за допомогою дистанційних технологій в учнів 5-6 класах на уроках технологій (науковий керівник: Віктор Герасимчук);
  • Денис Пашко з темою: Сутність та структура професійних інтересів старшокласників (науковий керівник Оксана Пильтяй);
  • Дмитро Усик з темою: Розвиток креативності учнів 6-7 класів на уроках трудового навчання (науковий керівник Олег Хищенко);
  • Надія Рязанцева з темою: Розвиток креативності старшокласників у процесі виконання проєкту «Презентаційний постер» (науковий керівник Олег Хищенко).
  • першого (бакалаврського) рівня вищої освіти:
  • Олександр Моргун з темою: Використання онлайн-платформ для забезпечення якості дистанційного навчання у технологічній освіті (науковий керівник Юлія Великдан);

Напрями роботи конференції задовольняли спрямованість перших наукових пошуків здобувачів зі спеціальності 014 Середня освіта (Технології) другого (магістерського) та  першого (бакалаврського) рівнів вищої освіти. Особиста участь кожного з учасників збагатила їх досвід у проведенні педагогічних досліджень та сприяла розвитку компетенцій публічної комунікації.

Колектив кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки й здобувачі зі спеціальності 014 Середня освіта (Технології) виражають щиру вдячність за надані можливості публічно виразити свої думки з проблем розвитку освітньої галузі «Технології» та взяти участь у важливих Всеукраїнських наукових заходах усьому колективу факультету інженерно-педагогічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, очолюваному доктором педагогічних наук, професором Станіславом Ткачуком. 

 

Пресцентр факультету технологічної та математичної освіти

Недавні записи