Наукова робота

Науково-практичний семінар «Впровадження хмарних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес»

30 березня в конференц-залі імені Василя Сухомлинського Переяслав- Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбувся науково-практичний семінар «Впровадження хмарних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес». Організатор заходу: кафедра математики, інформатики та методики навчання природничо-технологічного факультету вишу.

Мета семінару – проаналізувати педагогічні та психологічні аспекти розвитку навчання за допомогою хмарних технологій, використання хмарних сервісів в навчальному процесі; узагальнення досвіду використання та обговорення проблем, пов’язаних з організацією навчання за допомогою хмарних сервісів.

У семінарі приймали участь викладачі кафедри математики, інформатики та методики навчання та студенти природничо-технологічного факультету.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася старший викладач кафедри математики, інформатики та методики навчання Людмила Ісак, яка побажала всім учасникам семінару міцного здоров’я, плідної та конструктивної роботи, успіхів у втіленні запланованого.

Також з вітальним словом до учасників семінару звернулися голова Наукового товариства університету Оксана Луцик та голова Наукового товариства природничотехнологічного факультету Сергій Осадчук.

Під час семінару були розглянути такі питання як: Використання хмарних технологій в освітній сфері; Використання хмарних технологій як засіб розвитку пізнавального інтересу учнів; Еволюція концепції використання хмарних технологій навчання; Створення інноваційної школи на засадах впровадження хмарних технологій у навчально-виховний процес; Формування навчального середовища з використанням хмарних технологій; Безпека хмарних технологій; Використання сучасних хмарних інформаційних технологій у навчальній діяльності ВНЗ; Використання сучасних хмарних технологій для опрацювання сигналів; Перспективи впровадження хмарних технологій в освіті.

Голова організаційного факультету, доцент, завідувач кафедри математики, інформатики та методики навчання Лариса Шевчук відмітила кілька виступів та нагородила подяками найкращих студентів – молодих науковців: Ольгу Букшук, Ольгу Карпач, Катерину Латишову, Людмилу Ткач, Світлану Коцар, Діану Єфіменко та Анну Літвінчук.

Після науково-практичного семінару відбулося засідання членів кафедри та обговорення деяких моментів заходу.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Інтернет-конференція «Новітні інформаційні технології в освіті і науці»

18-19 квітня 2018 року на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбулася Всеукраїнська студентська наукова Інтернет-конференція «Новітні інформаційні технології в освіті і науці». Організатори заходу – кафедра математики, інформатики та методики навчання.

Метою конференції було проаналізувати педагогічні та психологічні аспекти розвитку навчання за допомогою інформаційних технологій, обговорити проблеми підготовки вчителів математики, інформатики та технологій, розглянути питання захисту інформації та використання хмарних сервісів в навчальному процесі.

У конференції приймали участь викладачі кафедри математики, інформатики та методики навчання і студенти природничо-технологічного факультету.

З вітальним словом до учасників звернулася завідувач кафедри математики, інформатики та методики навчання Шевчук Лариса Дмитрівна, яка побажала всім учасникам семінару плідної та конструктивної роботи, успіхів у втіленні запланованого.

Під час конференції були розглянути такі питання як:

  1. Комп’ютерне моделювання у вивченні математики.
  2. Проблеми підготовки вчителів математики, інформатики та технології.
  3. Системи захисту інформації та інформаційна безпека.
  4. Інформаційні системи керування у виробництві, освіті й науці.
  5. Використання хмарних технологій у навчальному процесі.
  6. Інноваційні підходи до навчання математики та інформатики у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах.

Голова організаційного факультету, доцент, завідувач кафедри кафедри математики, інформатики та методики навчання Шевчук Лариса Дмитрівна відмітила кілька виступів та нагородила подяками найкращих студентів – молодих науковців:

  1. Стригун Катерину, студентку групи 1-пм природничо-технологічного факультету за доповідь «Застосування хмаро орієнтованих технологій в курсі математики основної школи».
  2. Гайдаша Ярослава, студента 2 курсу спеціальність «Математика» природничо-технологічного факультету за доповідь «Дидактична гра «математичні карти»: досвід та перспективи».
  3. Герасименка Євгена, студента 2 курсу спеціальність «Математика» природничо-технологічного факультету за доповідь «Паралогізми та софізми в математиці».

Також були заслухані доповіді:

Ісак Людмили Марківни, старшого викладача кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на тему «Використання хмарних технологій в діяльності педагога».

Васенка Олександра Васильовича, доцента кафедри математики,  інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на тему «Хмарні сервіси навчання програмуванню майбутніх учителів інформатики при використанні ресурсу IDEONE».

Пилипчук Еліни Ігоріни, викладача кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на тему «Мережева безпека: мережеві атаки та способи безпеки».

Бобовського Романа Петровича, старшого викладача кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на тему «Використання мультимедійних презентацій на лекційних заняттях з математичного аналізу».

Олійник Олени Вікторівни, кандидата фіз.-мат. наук, ст. викладача кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на тему «Використання та створення інтерактивних модулів для підтримки процесів навчання».

Шевчук Лариси Дмитрівни, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на тему «Деякі аспекти використання ІКТ у процесі навчання математики студентів педагогічних вузів».

Після конференції відбулося засідання членів кафедри математики, інформатики і методики навчання та обговорення деяких моментів заходу.

Сьогодні важко уявити собі життя без сучасної комп’ютерної техніки. Розвиток математики та комп’ютерних технологій вражають. Математичні та інформаційні технології мають великий вплив на розвиток науки, техніки, деяких сфер людської діяльності. І ці технології будуть й надалі користуватися великим попитом на ринку праці та вражати своїми передовими технологіями.

Світові досягнення ґрунтуються на ефективному використанні інформаційних технологій у різноманітних галузях науки, техніки, виробництва. Розвиток економіки вимагає розроблення, впровадження та постійного вдосконалення інформаційних технологій, їх математичного та комп’ютерного забезпечення. І саме фахівець з математичних наук та інформаційних технологій у змозі вирішувати завдання, створюючи програми для їх розв’язання, використовуючи новітні технологічні засоби інформаційних технологій.

Наша спеціальність «Математика (спеціалізація Інформатика)» є перспективною. Студенти вивчають 63 навчальні дисципліни, такі як основні мови програмування, комп’ютерні мережі, сучасні інформаційні технології, інформаційні технології, вищу математику, аналітичну геометрію, теорію ймовірності…

Знання, одержані в рамках підготовки за спеціальністю, знаходять широке застосування в багатьох сферах людської діяльності. За період навчання студенти вивчають дисципліни, спрямовані на використання знань у різних сферах інформаційних технологій.

Дана спеціальність дає можливість студентам отримати ґрунтовні знання з сучасних інформаційних технологій та знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях. Місцем роботи випускників можуть бути організації, фірми, підприємства, які займаються розробкою та супроводом програмного забезпечення, оператори мобільного зв’язку, Інтернет-провайдери, організації, які використовують комп’ютерні технології.

Спеціалісти з комп’ютерних наук зможуть працювати над розробкою програмних засобів для систем комп’ютерного аналізу, професійно використовувати комп’ютерну графіку та web-дизайн при створенні та модифікації інтернет-сайтів та інше.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

ІІ науково-практичний семінар «Впровадження хмарних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес»

20 листопада 2018 року в  аудиторії технічних засобів навчання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбувся ІІ науково-практичний семінар «Впровадження хмарних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес». Організатор заходу: кафедра математики, інформатики та методики навчання природничо-технологічного факультету за підтримки Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету.

Мета семінару – проаналізувати педагогічні та психологічні аспекти розвитку навчання за допомогою хмарних технологій, використання хмарних сервісів в навчальному процесі; узагальнення досвіду використання та обговорення проблем, пов’язаних з організацією навчання за допомогою хмарних сервісів.

У семінарі приймали участь викладачі кафедри математики, інформатики та методики навчання та студенти природничо-технологічного факультету.

Під час семінару були розглянуті такі питання: інформаційно-комунікаційні технології в професійній освіті майбутнього вчителя математики; особливості використання електронних навчальних підручників на уроках в школі; використання хмарних сервісів як новий етап розвитку освітніх інформаційно-комунікаційних технологій; використовувані інформаційно-комунікаційні освітніх технології для дистанційного навчання; використання хмарних сервісів при викладанні математичних дисциплін; хмарні технології як засіб  поліпшення процесу вивчення дисциплін.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Науково-методичний вебінар «Навчально-методичне забезпечення учнів 2-го класу Нової української школи»

28 лютого 2019 року о 15.00 відбувся Науково-методичний вебінар «Навчально-методичне забезпечення учнів 2-го класу Нової української школи», який проводили Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України та Український освітянський видавничий центр «Оріон».

Спікери: Олександра Савченко, Катерина Пономарьова, Наталя Морзе і Ольга Барна, Наталія Листопад, Ірина Грущинська і Зоя Хитра.

Розглядалися питання:

  • Де у щоденному житті можна використати знання з математики?
  • Чому інтегрований курс «Я досліджую світ» допомагає кожному стати успішним і щасливим?
  • Що об’єднує інформатику та дизайн і технології?

Про нові завдання кожної освітньої галузі і нові підходи до їх вирішення розповідали автори підручників для 2 класу:

«Математика» – Наталія Листопад, науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України;

«Я досліджую світ» – Наталя Морзе, доктор педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України й Ольга Барна, кандидат педагогічних наук; Ірина Грущинська і Зоя Хитра, кандидат педагогічних наук.

У вебінарі взяла участь Ісак Л.М., старший викладач кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

За підсумками Всеукраїнського конкурсу проектів підручників для 2 класів ці підручники рекомендовані для використання в Новій українській школі.

ІІ Всеукраїнська наукова Інтернет-конференція молодих вчених «Новітні інформаційні технології в освіті і науці»

10-12 квітня 2019 року на базі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулася ІІ Всеукраїнська наукова Інтернет-конференція молодих вчених «Новітні інформаційні технології в освіті і науці». Організатором заходу виступила кафедра математики, інформатики та методики навчання природничо-технологічного факультету.

Серед учасників заходу – молоді науковці, студенти, аспіранти, усі, хто цікавиться проблемами сучасної освіти.

Метою конференції є залучення студентів до науково-практичної діяльності та стимулювання і підтримка наукової діяльності молоді з прикладних досліджень у галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).

Під час конференції дискутувалися актуальні питання комп’ютерного моделювання у вивченні математики (Флегантов Л.О., кандидат фізико-математичних наук, професор кафедри загальнотехнічних дисциплін Полтавської державної аграрної академії), проблематики підготовки вчителів математики, інформатики та технології (Чорненька О. В., кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математики та економіки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя), використання хмарних технологій у навчальному процесі (Мінтій І. С., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики та прикладної математики Криворізького державного педагогічного університету; Почтовюк С.І., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики і вищої математики Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського), інноваційні підходи до навчання математики та інформатики у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах (Вакалюк Т. А., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету імені Івана Франка).

За підсумками роботи науково-професійної спільноти схвалено та нагороджено подяками кращі виступи студентів:

  1. Вивчення елементів статистики, комбінаторики та теорії ймовірностей в школі. – Бобрик Юлія, студентка природничо-технологічного факультету, керівник – Бобовський Р. П., старший викладач кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
  2. Використання хмарних технологій в процесі навчання. – Галицький В. О., студент 4 курсу природничо-технологічного факультету, керівник – Солопко І. О., кандидат фіз. –мат. наук, доцент кафедри математики, інформатики і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
  3. Використання онлайн-сервісів для створення комп’ютерних дидактичних матеріалів з математики. – Дроздик Є.І., студент 4 курсу природничо-технологічного факультету, керівник – Довбня П. І., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики, інформатики і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
  4. Комп’ютеризація навчальних закладів: негативні та позитивні сторони. – Назаренко М. Д., студент 1 курсу магістратури природничо-технологічного факультету, керівник – Ісак Л.М., старший викладач кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
  5. Віртуальна та доповнена реальність як засоби навчання вчителів математики. – Сонько В.І., студент 1 курсу магістратури природничо-технологічного факультету, керівник – Пилипчук Е.І., старший викладач кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»