Історія кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки

У 1998 році при реорганізації структурних підрозділів вищого навчального закладу та у зв’язку з розширенням переліку спеціалізацій, за якими розпочато підготовку студентів на відділенні «Трудове навчання», відбулося створення факультету трудового навчання та біології, а кафедра була поділена на дві. Тому з червня 1998 року розпочала функціонувати кафедра загальнотехнічних та методичних дисциплін, яку продовжив очолювати доцент Васенко В.В.

Зростання контингенту студентів зумовило виокремлення нового педагогічно-індустріального факультету, а тому 31.01.2003 р. кафедра реформується і з неї утворюється два навчально-наукові підрозділи, кафедри фізико-технічних дисциплін й кафедра теорії і методики трудового навчання та креслення. Завідувач кафедри доцент Васенко В.В. У червні 2004 р. ці кафедри знову об’єднуються під загальною назвою кафедра загальнотехнічних дисциплін і методики викладання трудового навчання та креслення. Завідувачем кафедри, замість обраного за конкурсом на посаду декана факультету Васенка В.В. призначено доктора педагогічних наук, професора В.К. Сидоренко.

У червні 2010 р. назва навчально-наукового підрозділу змінюється на кафедра теорії і методики викладання трудового навчання та креслення. Нею продовжив керувати професор Сидоренко В.К.

Оптимізація структури вищого навчального закладу створила передумови для перейменування у 2012 р назви кафедри на кафедра загальнотехнічних дисциплін і методики викладання трудового навчання та креслення. Очолив її доктор педагогічних наук, професор Грітченко А.Г.

Розширення переліку спеціальностей підготовки студентів потребує зміни спрямованості роботи кафедри. Це стало причиною зміни і її назви. З вересня 2014 р. вона стала називатися кафедрою технологічної освіти та професійної підготовки. Завідувачем кафедри призначено доктора педагогічних наук, професора Торубару О.М.

Потреба одночасної акредитації двох різних спеціальностей зумовила необхідність вузького спрямування діяльності кафедри на технологічну та професійну освіту. Тому у 2015 р. кафедра знову реформується і ділиться на дві: теорії та методики професійної підготовки й теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки. Завідувачем останньої призначено Васенка В.В.